OSNOVNA GLAZBENA ŠKOLA

Osnovna Glazbena škola

Osnovna glazbena škola pri Osnovnoj školi Ivana Mažuranića u Novom Vinodolskom osnovana je 1988. godine. Tijekom svih ovih godina pokazan je veliki interes pa su generacije učenika stekli osnovno glazbeno obrazovanje. Sada glazbenu školu pohađa 45 učenika. Nastava u glazbenoj školi je organizirana u skladu sa specifičnim zahtjevima programa. Nastava instrumenata je individualna, dok se solfeggio, zbor i teorija glazbe izvode kao skupna nastava. U školi su trenutno zaposleni nastavnici: glasovir: Vjekoslava Miculinić, gitara: Nenad Mrazovac, harmonika: Damir Mičetić, a solfeggio, pjevački zbor i teoriju glazbe predaje Danijela Lovrić.

Uz redovnu nastavu, glazbena škola uključuje i mnoge kulturne djelatnosti kao što su održavanje koncerata, posjeti kazališnim predstavama, uključivanje u važnija kulturna događanja u osnovnoj školi i gradu, te susreti s glazbenim školama iz Hrvatske i inozemstva.

Nastup pjevačkog zbora