Škola danas

Škola u vrijeme domovinskog rata

Povijest škole

Ivan Mažuranić

ŠKOLA DANAS

Danas je Osnovna škola Ivana Mažuranića odgojno-obrazovna ustanova sa tradicijom dužom od 220 godina.
Aktivno djeluje u Gradu i Županiji te surađuje sa mnogim institucijama i sportskim udrugama. Njeguje stare novljanske narodne običaje; tanac, sopile, čakavsku besedu i mesopust.

Mali folklor

Škola ima 17 odjela sa 383 učenika osnovne škole i 50-ak učenika osnovne glazbene škole.
Zaposleno je ukupno 45 djelatnika i to: 32 učitelja, ravnatelj, tajnik, psiholog, knjižničar, računovođa te 8 članova tehničkog osoblja. Nastava se odvija u 9 specijaliziranih učionica razredne nastave, 10 učionica predmetne nastave te u novouređenoj knjižnici, informatičkom kabinetu i sportskoj dvorani.
Osim redovite nastave izvodi se i izborna nastava iz vjeronauka, informatike, engleskog i njemačkog jezika.